Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim
DUYRULAR.

YURT AY DER GENEL MERKEZİNE "UTP" DEN DAVET

 


MERHABA UTP DOSTLARI;

1976 yılında “kimsesizleri koruma derneği” 1980 ihtilalın de siyasi bahane edilerek kapatılmıştır.

1993 yılında sadece kurumda kalmış 18 yaşında ayrılmış Türkiye Cumhuriyetinin öz değerlerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olan özverili 20 arkadaşımızın bir araya gelmesiyle kısa adı (Yurt Ay Der) “Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği” kurulmuştur.

Fahri Başkanımız Eski Devlet Bakanımız çocuk dostu çocuk yasasının mimarı Sayın Akın Gönen önderliğinde, Eski Kadından sorumlu Devlet Bakanımız çocuk dostu hanımefendi yakın zamanda vefat eden ilk gönüllü yetim öksüz kimsesizlerin sevdalısı Sayın Işılay Saygın hanımefendi,(Allah Rahmet Eylesin) 3413 sayılı yasayı en iyi uygulayan Kadından sorumlu Devlet Bakanımız çocuk dostu Sayın Hasan Gemici beyefendi, Yurt Ay Der’in Danışmanı 21 nci dönem Afyon milletvekili çocuk dostu Sayın Müjdat Kayayerli beyefendi Yetiştirme Yurtları Gençlik Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği için özverili çalışmalarıyla devam ediyoruz.

Günümüzde Geniş ve nitelikli gönül dostlarıyla beraber çalıştığımız  “Yetiştirme Yurtları Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne” duyarlı gönül dostlarımız üye olacağı sivil toplum kuruluşudur.

Sendikacı olarak Türk Kamu Sen 7 nolu şube başkanlığı Türk emekli Sen Ankara Şube başkanlığı yaptım. Yaşantım süresi içinde görev aldığım En önemli projeler aşağıda sıralanmıştır. “Mernis”(Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi) “Kentsel Dönüşüm” projelerinde aktif görev yaptım, Devlet koruması altında kalan gençlerimiz ve çocuklarız için de “Hoş Geldin Bahar”, “Askıda Yemek” “Koruyucu Aile Semineri ve Paneli” “Hayata Tutunanlar Resim Sergisi”, “Yetiştirme Yurdundan Hayata”, “Yurtlarda Yetiştik Hayatta Sosyalleşiyoruz”ile Kişisel gelişim eğitim (Beden Dili, Öfke Kontrol, Stres yönetimi), ayrıca Ortopedik ve Görme engellilere araba-Baston dağıtımı gibi önemli Projelerimizin sadece bir kısmıdır. Dünyaca tanınmış bir ressamın tabloları sergisi korono virüs nedeniyle ileri ki bir tarihe ertelenmiştir. Halen “Yurt Ay Derneği Genel Başkanı olarak Çalışmalarımız devam ediyor.

Bizleri “UTP” e kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.
Oluşumunuz hakkında fazla bilgim yok. Tüzük ve çalışmalarınız hakkında bilgilenmek isterim Sevgi Hoşgörü içinde kalın.
Kudret Bulut (0534 677 7041)
Yurt Ay Der
Genel Başkanı

 


HAFIZALARDA İYİ ANILAR BIRAKMAK TAMAMEN KENDİ ELİMİZDE…

ÖNEMLİ OLAN HİZMETTİR.
''"KUDRET..''  
 
 
 
Ana ayfa Hakkimizda    Bagis  Biliyormuydunuz   Galeri   Siir  sayfa bilgi   İletisim

Hacı Bayram Mah. Kızılbey Caddesi Vakıf 3 işhanı 4.Kat No: 6 Ulus/Altındag
 www.yurtayder.org Mail Adresi: kbuluttt@gmail.com Çankaya/Ankara
Cep: 0534 677 7041